Restaurace

 

SRDEČNĚ VÁS VÍTÁME V PIVOVARU NOVOSAD HARRACHOV.

Pivo vždy patřilo ke sklářství, proto je od roku 2002 nedílnou součástí harrachovské sklárny i minipivovar Novosad.

Harrachovu tak přibyla další turisticky zajímavá „atrakce“, soukromý pivovar, který láká na lahodné kvasnicové nefiltrované a nepasterizované pivo, vaří se zde spodně kvašená piva plzeňského typu. Při vaření se používá neupravená vodu z vlastního horského pramene.
Během své krátké historie dokázal tento malý pivovar získat mnohá ocenění, včetně dvou „Zlatých
pivních pečetí“ za 1. místo mezi všemi zúčastněnými pivovary na pivních slavnostech v Táboře v letech 2011 a 2012 ! Toto ocenění dostal v obou případech světlý ležák „František“. V roce 2018 získal pivovar poslední ocenění, stříbrnou Pivní pečeť v kategorii tmavý ležák. 

V restauraci si hosté mohou zakoupit i všechny tři druhy našeho piva v PET lahvích různých velikostí – 2L, 1,5L a 0,7L. 

Restaurace

Před očima hostů probíhá i první fáze výroby piva - vaření.

Proces pak pokračuje o patro níž v pivovarnickém sklepě kvašením a zráním. Tam je možno nahlédnout pouze přes sklo z nádvoří sklárny.

Stylová restaurace nabízí posezení pro až 180 osob a v jídelním lístku naleznete bohatý výběr tradičních českých  jídel a různé pivní speciality. Oblíbené jsou především pečené buřty na černém pivu, domácí pivní sýr, pivovarská bašta a další. Při vaření piva je navíc možné ochutnat "sladinu", jednu z prvních fází piva. Je to vývar ze sladu a podává se buď čistá nebo s rumem. Jako zpestření jsou na stolech rozmístěny misky se sladem (naklíčeným a usušeným ječmenem), který se pojídá jako doplněk k pivu.

V restauraci čepujeme pivo přímo z pivovarských tanků, což se příznivě projevuje na jeho chuti. Aby byla zaručena kvalita, blahodárný účinek na lidský organismus a chuť, používají se k  výrobě harrachovského piva pouze přírodní suroviny: slad, chmel a voda z vlastní asi 150 let staré studny. Přímo v  restauraci je umístěn funkční varný a scezovací tank, kde se vaří nefiltrovaná a nepasterizovaná spodně kvašená piva plzeňského typu. 

V odpoledních hodinách od 15:30 je možné vyjít z restaurace na ochoz hutní haly a nechat se nahřívat nad pecemi rozpálenými do červena, kde na každého dýchne příjemné teplo.

Více informací o restauraci nalezenete na:

www.pivovarharrachov.com

Otevírací doba 

Pondělí

11:00 - 22:00
Úterý 11:00 - 22:00
Středa 11:00 - 22:00
Čtvrtek 11:00 - 22:00
Pátek 11:00 - 23:00
Sobota 11:00 - 23:00
Neděle 11:00 - 22:00

              

 

Provozní restaurace

pan Daniel Beneš
Telefon: +420 605 096 631  

E-mail:

info@pivovarharrachov.com

 

Restauraci provozuje firma: AlNeB Trade s.r.o.