Turistické tipy

Ski muzeum

Ski muzeum

Nově vybudované Ski muzeum naleznete v budově terminálu na autobusovém nádraží v Harrachově.

Expozice mapuje vývoj harrachovského lyžování i místního lyžařského klubu. Návštěvníci si mohou prohlédnout lyže staré více než sto let, ale i skokanskou výzbroj od padesátých let. Pýchou sbírky je sto dvacet centimetrů vysoký pohár určený pro vítěze mistrovství světa v letech na lyžích v roce 1983, který byl vyroben místními skláři.

Více informací naleznete na: http://skimuzeum.cz/

Otevírací doba
středa - čtvrtek - pátek 14:00 - 17:00
sobota  10:00 - 17:00

Lesnická a myslivecká expozice Šindelka

Expozice Šindelka

Lesnická expozice seznamuje návštěvníky s celou lesnickou problematikou, od vytěžení lesního porostu přes přiblížení kmenů k cestám a jejich odvoz k dalšímu zpracování až po následnou obnovu lesa a péči o něj.

Myslivecká expozice v patře budovy se věnuje myslivosti od historie po současnost: připomíná např. myslivecké tradice, lovnou zvěř, lovecké zbraně a psy, myslivost v umění a běžném životě.

Největší atrakcí - zvláště pro dětské návštěvníky - je prostor "přezimovací obůrky", kde se kolem krmelce s různými druhy krmení sešlo několik lesních zvířat. Jelen, srnec, divočák, liška, zajíc a ptáci - celkem 14 vycpanin, přičemž v celé expozici jich lze napočítat 32.

Otevírací doba 
úterý - neděle   9:00 - 12:00, 13:00 - 17:00
www www.krnap.cz/expozice-sindelka-harrachov/
tel.: (+420) 481 528 310
e-mail: sindelka@krnap.cz

Hornické muzeum 

Hornické muzeum

Další turistickou zajímavostí města Harrachov je jistě i hornické muzeum. Muzeum je možné navštívit s průvodcem, který Vám poskytne odborný výklad o historii dolů a provede Vás přibližně 1000m dlouhým naučným okruhem. 

Hornické muzeum a prohlídková štola jsou pro veřejnost otevřeny od 1.5. do 31.10. daného roku.

Otevírací doba
(v pondělí je otevřeno jen v červenci a srpnu)
pondělí - neděle 9:00 - 17:00 
www www.hornicke-muzeum.eu
tel.: (+420) 602 603 739
e-mail: ados@adoscz.eu

Ozubnicová železniční dráha

Ozubnicová železnice

Mezi zajímavosti Harrachova se též právem řadí ozubnicová železniční dráha mezi Tanvaldem a Harrachovem, která byla vyhlášena národní technickou památkou. Tato železnice byla v minulosti důležitým spojem mezi Českou republikou a Polskem a během 2. světové války i důležitou trasou do Berlína. V současné době je tato trať díky celkovému úpadku železniční dopravy využívána převážně pro turistické účely a pro osobní dopravu do Harrachova.


Mumlavské vodopády

Mulmavské vodopády

Když pojedete okolo Harrachova, určitě si nenechte ujít návštěvu Mumlavského vodopádu, který vytváří řeka Mumlava a překonává až 12 metrů vysoké stupně tvořené skalními žulovými bloky. V řečišti lze vidět tzv. Čertova oka nebo také Obří hrnce. Patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům západní části Krkonoš a patří i mezi nejvodnatější vodopády v České republice. 


Výletní vláček

Motorový vláček

Projedte se výletním vláčkem a zastavte se na nejzajímavějších místech Harrachova. Vláček jezdí v letní sezóně za hezkého počasí několikrát denně přímo od harrachovské sklárny.

Jízda harrachovským vyhlídkovým vláčkem trvá cca 1h 30 min, podle potřeby průvodce lze případně čas jízdy nebo trasu i pozměnit.

www www.harrachov.cz/vyhlidkove-jizdy-harrachov-vlacek.asp
tel.: +420 777 001 908
+420 607 930 155
e-mail: info@kr-expres.cz